
Navštíveno 1258x

Ciste teoreticky, je mozne, pokud by si uzivatel pichl do site wifi router ho dohledat - zapojeni mam namysli, pokud by nevyuzil funkce routeru, ale ciste jako AP - cili kabel by pripojil do LAN zdirky (ne do wan, kde by samo pak router musel obdrzet IP adresu a dal by se vystopovat)
Dik
Vzdáleně to asi nezjistíš, pokud to nevidíš na hlavním routeru budto v dhcp clientech a nebo v ARP tabulce. takže jediný bejt připojenej v tý daný síti, a pak už jenom pokud se tam připojíš na wifi tak aplikace Fing na androidu...a vidíš všechno co je aktuálně v síti.
V DHCP nebude, jelikoz nepotrebuje IP adresu (pokud do WiFi routeru pichces kabel do LAN, chova se jako switch, cili nema IP adresu ne?

11.03.2014, 15:46 |
Chris nie, to co popisujes je AP rezim, ale router ti routuje zo subnety na inu subnetu, teda vidis aj v DHCP clientoch napr.
Jasny, ja to napsal spatne. Myslel sem WiFi router zapojeny jako AP (ale to sem podle me popsal spravne :) )
jediné, co mě napadá je pravidelně projíždět síť skenem MAC adres, ideálně takovým, který umí dohledat výrobce dle MAC adresy (používám Colasoft MAC Scanner free na občasný kontroly, dá se použít i The Dude od Mikrotiku), pokud tomu chceš zamezit, tak máš dvě možnosti:
1. chytrý switch (manageable), kde každému portu přidělíš MAC adresy, které akceptuje, jiné zařízení prostě nepřipojíš
2. pokud máš v síti server (je jedno, zda Win či Linux), tak nastavit DHCP server na serveru a tam zadat MAC adresy, které dostanou IP adresu a zároveň povolit těmto adresám přístup do sítě a internetu (u win serveru GPO a spol.)