
Navštíveno 9324x


16.05.2012, 22:33 |
Pekys jakej máte názor na aktuální situaci a na vývoj kurzů € a $? V Řecku začal run na banku, to jim položí bankovní sektor, levicová Syriza pravděpodobně vyhraje volby a Evropská banka zavře kohoutky. Jak na to podle Vás bude reagovat Euro a co bude dál? Strhne to lavinu a bude následovat španělsko, itálie a portugalsko? Euro jako měna se stane pro investory riskantní a budou investovat do jiných, stabilnějších měn, což s sebou vezme korunu, která bude oslabovat?
Vím že je to na křišťálovou kouli, ale čím víc názorů, tím lepší obraz.

16.05.2012, 23:14 |
Tendr Ted je tohle


16.05.2012, 23:14 |
Tendr a bude tohle..

A vrátíme se na stromy :) Není to krásné?! :-D

16.05.2012, 23:25 |
Tendr Je! :)
Já se spíš pořád divím, že Řecku vůbec někdo půjčuje. Vždyť selský rozum říká, že pokud si půjčím na splacení předchozího dluhu, tak se z takové šlamastiky nedokážu nikdy vzpamatovat.
to abych můj skromný štůsek padesátieurovek rychle utáhnul na dovolený .o)
Jak se do Recka rvaly eura, tak z nej zase mizely ve vsech tech nadnarodnich bankach, proste takova mala domu.

17.05.2012, 09:31 |
clown jako Tappaja ..
na druhou stranu vy taky sypete do baraku ve kterem mate penize dalsi penize, aby nespadl .., takze role Nemecka, ktere ma v Recku kurwa dost penez je pomerne logicka

17.05.2012, 09:51 |
Pekys MazliG: zajímavej link s odkazama na všechny články. Díky. Tohle je třeba zajímavý, hlavně jak se může chovat euro-dolar při pádu řecka.
[ Link ] to je to co mě zajímá, jestli kupovat dolary, nebo měnit eura za dolary, případně to prohnat přes koruny.

17.05.2012, 10:16 |
hanzz Řecko zkrachovalo defakto před 2 roky, ale protože by jeho krach zatížil franěmecké banky, tak se tam dva roky hrnuly peníze ve snaze ty jejich dluhy v těchto bankách umořit. To se už podařilo, takže bankrotu dnes už nic nebrání.
Mezitím ECB zaintervenovala ve výši 2000 miliard euro (to není překlep!) ve prospěch španělský a italských dluhopisů a ve prospěch evropských bank, které tím, že mají v portfoliu dluhopisy problémových států stojí na hliněných nohou. Tím se zatím podařilo odvrátit bankrot Španělska a mnoha evropských bank. Vytvořil se malý polštář a krátký čas na případnou akci. Bohužel soudruzi v Bruseli dál sní svůj utopický eurosen a vůbec nechápou realitu, Merkelová neví, jestli má hájit zájmy občanů Německa, nebo velmocenské německé zájmy (to není totéž!) a Hollande se rozhodl s Francií zahrát ekonomický vabank, který patrně skončí jejím bankrotem, nebo alespoň dlouholetou stagnací.
Euru tedy zvoní úmíráček. Dopadne-li to dobře, tak se oddělí tvrdé jádlo eurozóny, tedy zemí, které tvoří relativně optimální měnovou unii a pro které má euro nějaký smysl (Německo, Rakousko, Nizození ap.) a zbylé země se budou muset navrátit ke svým národním měnám. Horší scénář je, že eurosoudruzi budou dál tlačit na pilu, což buď povede k vytvoření eurodiktatury (ale na to nemají naštěstí ani čas ani zdroje) nebo to povede k posilování nacionalistických nálad v jednotlivých zemích, což posílí starý známý evropský antagonismus a povede k protekcionismu a dalším nesmyslům.
S krachem eura samozřejmě přijde i rozpad EU. Teď už jde jenom o formu, jakou to všechno proběhne a o podobu evropských států, jaká z toho vzejde. Každopádně nás čekají zajímavé časy...
Ale je to poučení pro všechny ty, kteří se neustále úpínají v nějaké konstruktivistické metody formování společosti, lidově v socialismy. Probuďte se, dokud je čas!
Já jsem ve svém realismu spíš pesimista a myslím si, že logický krach EU povede ke (krátkodobé) stagnaci ekonomik, která ale bude svým dopadem na životní úroveň občanů a na funkce státu (na které jsme si nesmyslně zvykli jako na nárokové) stačit na vybičování sociálního napětí uvnitř jednotlivých států, které mnohde přeroste v etnickonáboženské občanské války a ustanovení různých nedemokratických, patrně korporativistických režimů.
Takže asi tak :)